Adres : Üsküp Cd. 1262 Sk. No:6/A Güneşli, İstanbul
blog img

Poliüretan karbamat bağlantıları ile birleştirilen organik üniteler zincirinden oluşan bir polimerdir. Esnek ve esnemeyen, dayanıklı elastomerler ve yüksek performanslı yapıştırıcılar, sentetik fiberler, contalar, prezervatifler, halıların alt kısmı ve Otomotiv, Havacalık, Uzay Sanayi, Beyaz Eşya, Küçük Ev Aletleri, Medikal Cihazlar, Teknoloji, Robot Teknolojileri, Model, Maket ve Oyuncak sektörü gibi çok farklı sektör ve alanda prototip ve az sayılı üretim için teknik parçalar ve sert plastik yapımında kullanılır. Poliüretan ürünlere çoğu zaman “üretanlar” da denir.

Poliüretan veya üretan isosyonat ve alkolün girdiği kimyasal reaksiyondan elde edilen bir kimyasaldır. Bu reaksiyon 19.yüzyılda bilinmesine rağmen 1937 senesinde poliizosyonat ve poliol ajanlarının da yardımıyla iyi kalitede plastik elde edilmekte kullanılana kadar işe yaramaz diye bir kenara atılmıştı.

Poliüretan teknolojisi daha sonra iki göçmen kimyager Jean-Pierre Abbat ve Dr.Fritz Hartmann tarafından 1957’de ABD’de geliştirilmiştir.

SYNTHENE

TÜM SEKTÖRLERE UYGUN, PP, HDPD, ABS, PA, PC BENZERİ ÜRÜNLERİN VE TEKNİK PARÇALARININ ÜRETİMİ İÇİN TASARLANMIŞ, HIZLI PROTOTİPİ VE AZ SAYILI SERİ ÜRETİMİ İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ VAKUM DÖKÜM POLİÜRETAN REÇİNELERİ

1958 YILINDAN BERİ BAŞARILARINIZI FORMÜLE EDER.

Kimya mühendisi Bay V. Sehnal tarafından kurulmuş olan Synthene endüstri için sentetik malzeme formüle etmiş olan Avrupa’daki ilk şirketlerden biridir. Synthene, oldukça dinamik Araştırma-Geliştirme laboratuvarı ve çok verimli olan üretim birimi sayesinde kimyasalları formüle etme hususunda dünyanın önde gelen aktörlerden biridir.

Synthene, her ihtiyacı karşılamak için, o ihtiyaca özgü çözümler sunmaya büyük önem verir. Prototip ve Az Sayılı Teknik Parça üretimi için; farklı sertlik (shore) değerleri, yüksek ısı dayanımı, tipik PP, HDPD, ABS, PA, PC gibi teknoplastik benzeri, kendinden sönme özellikli ve yanmazlık özellikleri(UL94, V5, FAR25), UV Dayanımlı, yüksek ışık geçirgenliğine sahip renkli ve şeffaf vakum döküm poliüretan reçineler üretmektedir.