(+90) 212 474 87 48
Eclipse Business Plaza E Blok 5 Maslak, Sarıyer • Istanbul

Silikon Kalıplama (Vacuum Casting) Teknoloji

Silikon Kalıplama (Vacuum Casting), az adetli parçaların üretimi için kullanılır. İki bileşenli mühendislik poliüretanlar reçineler ve silikon kalıplar kullanılarak elde edilir. Silikon Kalıplama (Vacuum Casting) teknolojisi, yüksek kaliteli prototiplerin veya son kullanıcı ürünlerinin hızlı üretimi ile bilinir ve aynı zamanda oldukça uygun maliyetlidir. Silikon Kalıplama uygulaması, genellikle yüksek teknik özelliklere sahip plastik ve kauçuk parçaların az sayıda yüksek hassasiyetli mühendislik poliüretan reçineler parçalarının imalatında kullanılan bir döküm işlemidir. Silikon Kalıplama (Vacuum Casting), nihai ürünle karşılaştırılabilir özelliklere ve kaliteye sahiptir. Prototip ve az sayılı seriler için günümüzün en hızlı ve düşük maliyetli üretim şeklidir.

Geniş Ürün Yelpazesi

Esnek, şeffaf, yanmazlık, UV dayanımı ve gıda uyumluluğu gibi birbirinden farklı teknik ve mekanik özelliklere sahip.

Hız ve Düşük Maliyet

Az sayılı ön seri üretim alternatiflerinin tamamında hızlı ve maliyeti düşük.

Lansman Öncesi

Ürünlerinizin lansman öncesinde ihtiyacınız olan tüm eksikleri görebilirsiniz.

Az Sayılı Üretim

Özellikle Savunma Sanayi, Havacılık ve Medikal sektörlerinde sahada kullanılmak üzere son kullanıcı ürünü yapabilirsiniz.

Test ve Sertifikasyon

Ürünlerinizi sıcaklık, yanmazlık, UV, dielektrik ve gıda uyumluluk gibi testleri ve gerekli sertifikasyonlarını yapabilirsiniz.

Mühendislik Reçineleri

Synthene ürün yelpazesinin tamamı yüksek performanslı mühendislik reçineleridir.

Silikon Kalıplama (Vacuum Casting) Uygulama Prosesi

Silikon kalıplama, enjeksiyonla kalıplanmış bileşenlerle karşılaştırılabilir yüksek kaliteli parçalar sağlar. Bu, vakumlu döküm modelleri özellikle uyum ve işlev testi, pazarlama amaçları veya sınırlı miktarlarda bir dizi nihai parça için uygun hale getirir. Vakumlu Döküm ayrıca çeşitli bitirme derecelerine de uygundur ve parçalarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaplamayı sağlayabiliriz.

 

 

 

Parçalar tasarımları bilgisayar ortamında 3 boyutlu olarak hazırlanır. Tasarımlar 3B yazısı ya da CNC ile master model oluşturulur. Master model ardıl işlemi yapılarak son hale getirilir ve kalıplamaya hazırlanır. Master model hazırlanan kalıp içine yerleştirilir ve silikon dökümü yapılır.

 

 

Kalıbınız fırınlandıktan sonra vakumlu döküm kalıbına alınır ve seçilen mühendislik reçine dökülür. Kürleme için fırınlanan kalıbınızdan parça alınır ve ardıl işlemi yapılır. İstenilen teknik değerlere sahip parçanız kullanılmak üzere hazırdır.

Yenilikçi ve Yüksek Performanslı Reçineler

Otomobil, Havacılık, Savunma Sanayi, Medikal ve Beyaz Eşya sektöründe en çok tercih edilen marka<br /> olmamızın sebebi, yenilikçi, yüksek teknik ve mekanik özellikle sahip reçineler tedarik edebilmemizdir. Bir<br /> çok ürünümüz dünyada ilk ve tek olma özelliğini yıllardır korumaktayız.

Cıvasız (Mercury-Free) Mühendislik Reçineler

Dünyada ilk ve tek prototip ve az sayılı üretimlerde kullanılan mühendislik reçinelerimizin tamamı cıvasızdır (mercury-free).

Mühendislik Poliüretan Reçineler

PP, HDPD, ABS, PA, PC benzeri, kendinden sönme özellikline (UL94, V5, FAR25) ve yüksek ısı dayanımına sahip poliüretan reçineler.

Şeffaf Mühendislik Reçineleri

UV dayanımı, yüksek ışık geçirgenliğine sahip tamamen şeffaf ve sararma yapmayan poliüretan reçineler, .

Dielektrik Poliüretan Reçineler

Elektrik iletkenliği sıfır veya çok zayıf olan parça gereksinimleri için dielektrik özelliğine sahip yüksek performanslı reçineler.

REACH ve RoHS Tüzüğüne Uygun

Avrupa Birliği mevzuatı ve Türkiye Endüstrisi şartları gereği tüm ürünlerimiz REACH ve RoHS Tüzüğüne uygun ve sertifikalıdır.

Esnek Mühendislik Reçineler

Kauçuk ve lastik benzeri özelliklere sahip, istenilen sertliği elde edebileceğiniz esnek ve yarı-esnek değerlerine sahip reçineler.

Gıda Uyumlu Poliüretan Reçine

Dünya'da ilk gıda uyumlu (alkollü içecekler dahil) mühendislik poliüretan reçine. (PRF100)

IMDS Reporting (Uluslararası Malzeme Veri Sistemi)

Ürünlerimiz, otomotiv endüstrisi tarafından kullanılan malzemeler hakkında bilgi içeren uluslararası veri deposuna kayıtlıdır.

Yüksek performanslı mühendislik reçinelerimiz belirli teknik ve mekanik özelliklere sahiptir. Bu özellikler arasında yanmazlık, dielektrik, UV dayanımı, yüksek darbe dayanımı, yüksek ısı dayanımı ve gıda uyumluluk gibi değerlere sahip olduğu anlamına gelmektedir. Bu değerlerin dökümü gerçekleşen parçanın tamamına homojen olarak dağılması için kürleme ve kürleme sonrası yapılacak işlemleri lütfen teknik veri dosyasından kontrol ediniz.

Mühendislik Reçinelerinde Deneyim ve Tecrübe

1958 yılından kurulan Synthene, endüstri için sentetik hammadde formüle etmiş Avrupa’danın ilk şirketlerden biri olarak dünyada lider silikon kalıplama (vacuum casting) ve hızlı prototipleme için mühendislik reçineler üreticisi olmuştur.